February Virtual Regional 2021

Division One Individual Awards-Top 15 Writers

1st Place- Samantha Mailer, Hawken School

2nd Place- Grace Rooney, Sylvania Southview High School

3rd Place- Christopher Laux, Sylvania Southview High School

4th Place- Kadence Riggle, Parkersburg South High School

5th Place- Sydney Howard, Cincinnati Christian Schools

6th Place- Christine Mwangi, Our Lady of the Elms High School

7th Place- Alexander Gallup, Sylvania Southview High School

8th Place- Olivia O'Dell, Kettering Fairmont High School

9th Place- Salem Augsburger, Sylvania Southview High School

10th Place- Ella Thomas, Our Lady of the Elms High School

11th Place- Ella Salyers, Monroe High School

12th Place- Sofie Abowd, Sylvania Southview High School

13th Place- Samantha Sutler, Gilmour Academy

14th Place- Ohenmaa Sarfo-Bonsu, Cincinnati Christian Schools

15th Place- Samantha Werbeck, Hawken School

Division Two Individual Awards-Top 15 Writers

1st Place- Sophia Toth, Kettering-Fairmont High School

2nd Place- Mia Prisby, Sylvania Southview High School

3rd Place- Kaylee Oliveto, Gilmour Academy

4th Place- Knickolas Laux, Sylvania Southview High School

5th Place- Lacy Nicholas, Our Lady of the Elms High School

6th Place- Sorren Sisler, Parkersburg South High School

7th Place- Amelia Campbell, Miami Valley School

8th Place- Aiden Haroldsen, Parkersburg South High School

9th Place- Lily Wissler, Miami Valley School

10th Place- Nichole Delham, Our Lady of the Elms High School

11th Place- Olivia Parrish, Kettering-Fairmont High School

12th Place- Grace Rader, Hardin-Houston High School

13th Place- Eve Saltzman, Sylvania Southview High School

14th Place- Rebecca Dusing, Cincinnati Christian Schools

15th Place- Madelyn Wills, Hardin-Houston High School

Laureate Choice Award-Honoring the Power of Poetry

Division One Winners

Emma Pickett, Kettering-Fairmont High School

Ohenmaa Sarfo-Bonsu, Cincinnati Christian Schools

Megan Leizman, Hawken School

​​

Division Two Winners

Sara Khan, Our Lady of the Elms High School

Amelia Campbell, Miami Valley School 

Kaitlyn Fritz, Cincinnati Christian Schools

Division One Overall Team Winners

(based on total number of D1 team points)

1st Place- Sylvania Southview High School

2nd Place- Our Lady of the Elms

3rd Place- Gilmour Academy

Division Two Overall Team Winners

(based on total number of D2 team points)

1st Place- Sylvania Southview High School

2nd Place- Our Lady of the Elms High School

3rd Place- Kettering-Fairmont High School

Overall Tournament Champion

(based on total number of Combined D1 and D2 team points)

Sylvania Southview High School