Cloverleaf Regional Results
12.11.21

Division One

Individual Awards

Top 15 Writers

 

1st Place-

Rachel Stasick

Gilmour Academy

 

2nd Place-

Avery Rogus

Walsh Jesuit High School

 

3rd Place-

Erin James

Holy Name High School

 

4th Place-

Emily Tessean

Berkshire High School

 

5th Place-

Catherine Connelly

Walsh Jesuit High School

 

6th Place-

Libby Cornette

Gilmour Academy

 

7th Place-

Sydney Borges

Walsh Jesuit High School

 

8th Place- 

Keiryn Keener

Wooster High School

 

9th Place- 

Maya White

Walsh Jesuit High School

 

10th Place- 

Erin Byrda

Holy Name High School

 

11th Place- 

Charlie Montan

Tuscarawas Central Catholic High School

 

12th Place- 

Rhiannon Irelan

Holy Name High School

 

13th Place- 

Salvatore Fadorsen

Tuscarawas Central Catholic High School

 

14th Place-

Harrison Alexander

Wooster High School

 

15th Place-

Gabby Conrow

Norwayne High School

Division Two

Individual Awards

Top 15 Writers

1st Place-

Isabella Suchan

Olmsted Falls High School

 

2nd Place-

Alice Genkin

Cloverleaf High School

3rd Place-

Kayleigh Ethington

Cloverleaf High School

 

4th Place-

Maggie Panichi

Independence High School

 

5th Place-

Paige Kempf

Norwayne High School

 

6th Place-

Denham Moore

Norwayne High School

 

7th Place-

Alisa Powers

Olmsted Falls High School

 

8th Place- 

Mollie Stracensky

Holy Name High School

 

9th Place- 

Kayla Muro

Holy Name High School

 

10th Place- 

Nicole Jordan

Holy Name High School

 

11th Place- 

Elias McEaneney

Jackson High School

 

12th Place- 

Israel Gole

Olmsted Falls High School

 

13th Place- 

Gwen Strehle

Cloverleaf High School

 

14th Place-

Kristen Oliveto

Gilmour Academy

 

15th Place-

Christina Gordan

Holy Name High School

Laureate Choice Award-Honoring the Power of Poetry

Division One Winners

Kathryn Armstrong- "Not Quite Songbirds"

Norwayne High School

Ruby Johnson- "Treasure's Price"

Gilmour Academy

Vilma Biro- "The Treasure of a Home"

Wooster High School

Division Two Winners

Callia Shumay- "The World Keeps Moving"

Independence High School

 

Paige Hojdar- "Will I Always Want to Stop"

Holy Name High School

 

Nicole Jordan- "Eclipsing Youth"

Holy Name High School

Division One Overall Team Winners

(based on the total number of D1 team points)

1st Place- Walsh Jesuit High School

2nd Place- Norwayne High School

3rd Place- Wooster High School

Division Two Overall Team Winners

(based on the total number of D2 team points)

1st Place- Holy Name High School

2nd Place- Norwayne High School

3rd Place- Independence High School

Overall Tournament Champion

(based on the total number of Combined D1 and D2 team points)

Norwayne High School