Cloverleaf Regional Tournament Results  

January 18, 2020 

Division One Individual Awards-Top 15 Writers

1st Place-Max Outcalt-University School

2nd Place-Eli Ray-Berkshire High School

3rd Place-Sarah Voss-Gilmour Academy

4th Place-Katy Magyar-Norwayne High School

5th Place-Savannah White-Harrison Central Jr/Sr. High School

6th Place-Nicole Jordan-Holy Name High School

7th Place-Lauren Meadows-Field High School

8th Place-Hailey Dalke-Field High School

9th Place-Sam Holthaus-University School

10th Place-Carmen Schlatter-Norwayne High School

11th Place-Jessica Klonowski-Holy Name High School

12th Place-Cierra Reed-Cloverleaf High School

13th Place-Kristen Oliveto-Gilmour Academy

14th Place-Denham Moore-Norwayne High School

15th Place-Christina Gordan-Holy Name High School

Division Two Individual Awards-Top 15 Writers

1st Place- Matthew Stracensky-Holy Name High School

2nd Place- Jamie Musni-Independence High School

3rd Place- Austin Hojdar-Holy Name High School

4th Place- Angel Borbajo-Marlington High School

5th Place- Elizabeth Bizon-Independence High School

6th Place-Kiarra Pamer-Field High School

7th Place- Amanda Wu-Olmsted Falls High School

8th Place- Carly Edmonds-Olmsted Falls High School

9th Place- Keeley Patton-Olmsted Falls High School

10th Place- Emily Winnicki-Cloverleaf High School

11th Place- Isaiah Waiters-University School

12th Place- Savanah Angel-Marlington High School

13th Place-Griffin Anderson-Berkshire High School

14th Place- Gennah Brown-Berkshire High School

15th Place- Blaise Frascella- Field High School

Laureate Choice Award-Honoring the Power of Poetry

Division One Winners

Paige Hojdar

Sarah Voss

Max Outcalt

Division TWO Winners

Rachel de Haan

Gwyneth Wilde

Ashley Armstrong

Division ONE Overall Team Winners

(based on total number of D1 team points)

1st Place- Holy Name High School

2nd Place- Gilmour Academy

3rd Place- University School

Division Two Overall Team Winners

(based on total number of D2 team points)

1st Place-University School

2nd Place- Field High School

3rd Place- Cloverleaf High School

Overall Tournament Champion

(based on total number of Combined D1 and D2 team points)

University School